Barcode: 8003046000500
kefir di capra
by Girau
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
certified b corporation
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Latte di capra pastorizzato, fermenti lattici vivi (Streptococcus thermophilus, Lactococcus lactis, Bifidobacterium animalis, Lactobacillus acidophilus, Leuconostoc pseudomesenteroides, Leuconostoc mesenteroides).
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
No Sugar Added Lemonade
Uncle Matt's
E NOVA 1
Organic Orange Juice
Uncle Matt's
C NOVA 1
Almondmilk Vanilla
Nature's Promise
NOVA 4
Beta Tea
Beta Tea
NOVA 1
Raspberry Lime Sparkling Spring Water, Raspberry Lime
Nature's promise
B NOVA 4
Natures promise
Nature's Promise
E NOVA 4
Goat Milk Kefir, plain
Happy Days Dairy 🇨🇦
E
Kombucha Peach Bellini Sparkling Fermented Probiotic Tea Drink, Kombucha Peach Bellini
Nature's promise
C NOVA 3
Without original alcohol free beer
St peter's
Oatmilk Extra Creamy
Nature's Promise
D NOVA 4
Black Cherry Flavored Sparkling Water
Nature's Promise
B NOVA 4
Mango Dragon Fruit Flavored Sol Tropical Lemonade, Mango Dragon Fruit
Limited time originals
E NOVA 4