Barcode: 3596710548880
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait** pasteurisé à 1,1% de matière grasse, cultures*** (lait) : Streptococcus thermophilus, Lactobacillus delbrueckii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis.**Elaboré à partir de lait origine France.***Un kéfir doux est composé de culture de ferments.
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Root Beer Ancient Mushroom Elixir
Alive
B
dragon fruit fresca
agua de keifer
B NOVA 4
CLIF mini's snack-size energy bar
CLIF
NOVA 4
Holiday Hot Cocoa Bombs Filled With Mini Marshmallows, Milk, White & Dark Chocolate Filled With Mini Marshmallows
Meijer
NOVA 4
Synergy Cosmic Cranberry Raw Kombucha
GT's
B NOVA 4
Nut Butter Bar
Clif Bar
NOVA 4
100% apple juice
True Goodness by meijer
D NOVA 1
Peach Ginger Beer
Goslings
E NOVA 4
5-hour ENERGY Extra Strength Hawaiian Breeze
5-hour ENERGY
C NOVA 4
Fruit punch
Loft
B
Gingerade Organic & Raw Kombucha
GT's
C NOVA 3
Energy pomegranate blueberry
V8
D NOVA 4