Barcode: 4337256656757
Kefir Drink Peach Mango Passion Fruit
by REWE Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
no gmos
eg öko verordnung
haltungsform
haltungsform 5 bio
ohne gentechnik
at bio 301
no flavors
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
fettarmer Kefir mild, Zucker Pfirsichmark 3,5 %, Mangomark 3%, Maracujasaft 1,5 %, Zitronensaftkonzentrat, Stärke, Stabilisator (Johannisbrotkernmehl)
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Strawberry Kiwi
Mott's
E NOVA 4
Rose Black Assam Black Tea With Beautiful Roses, Rose Black
House kombucha
B
Odwalla, 100% juice not from concentrate, orange, orange
C NOVA 1
For tots apple juice
Mott's
E NOVA 4
100% Juice Apple
Mott's
E NOVA 1
Maple Butter Xarope Pra Panqueca Hungry Jack Importado
Hungry Jack
E
Almond milk
M&S
B NOVA 4
Matin Tonic
Famille Mary
NOVA 1
Clamato - El original
Grupo Peñafiel
C NOVA 4
Fruit Juice & Purified Water Grape Flavored Juice Blend Beverage, Grape
Mott's
D NOVA 4
Strawberry & kiwi
Gerber
NOVA 4
Fruit Juicy Red
Hawaiian Punch
D NOVA 4