Barcode: 3023290081907
Kefir Fragola 0% grassi
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
no added sugar
no fat
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LATTE Scremato, preparazione al gusto (farina di semi di carrube), succo concentrato di carota, correttore di acidità (acido citrico), edulcorante (sucralosio)], fermenti lattici vivi, grani di kefir, lieviti, vitamina D
Additives
e330
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Skinny Cappuccino Capsules Of Roast & Ground Coffee And Skim Milk Powder, Skinny Cappuccino
NGD
NOVA 4
cappy vişne
Cappy
C Eco-Score E
Attrape rêves infusion
Clipper
NOVA 4
kefirim
altınkılıç
D Eco-Score C
Cuisine, Mandel
Eco mil, ecomil
D NOVA 4 Eco-Score B
kefir
Dost
B
Cedrata
San Benedetto
D NOVA 4
Årstids Kefir
Arla
C
Sirop Zéro Citron
Teisseire
NOVA 4 Eco-Score A
Monster Energy
Monster Energy
E NOVA 4
Zumo melocotón y uva
rio d'oro
E Eco-Score E
Bouteille d'eau
Selection
A NOVA 1