Barcode: 4335619038660
Kéfir fresa
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kéfir semidesnatado, azúcar, 5% zumo de fresa a partir de concentrado, concentrado de zanahoria con efecto colorante, estabilizante: goma guar; lactato cálcico, aroma, vitamina B6, vitamina D.
Additives
e327
e412
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Milk free almond drink by sainsbury's
By sainsbury's
B NOVA 4
Original
Pringles
NOVA 4
Oat drink
C NOVA 4
Pressed pinapple, apple, peach & passion fruit juice
M & S
C NOVA 1
Dole Energy Delight drink
Dole
C NOVA 4
Pineapple Banana Coconut Smoothie
By sainsbury's
D NOVA 1
Soya Drink Milk Free by Sainsbury's
By sainsbury's
B NOVA 4
Blood Pressure
Prince of Peace
Pineapple Mango Juice
Dole
E NOVA 1
Chocolate Flavored Protein & Greens Drink Mix, Chocolate
E NOVA 4
Wiggles Gels - Orange
Dole
E NOVA 4
Chocolate Flavored All-In-One Shake Drink Mix, Chocolate
D NOVA 4