Barcode: 5022463451002
Kefir Greek Style Natural
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
no added sugar
no lactose
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Greek Style Natural Yogurt (MILK), Lactase Enzyme
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Passion Fruit with Tumeric
Bruce Cost Ginger Ale
E NOVA 3
Organic Chocolate Flavor Raw Vegan Protein Drink, Organic Chocolate
System ls
E NOVA 4
PROBIOTIC KEFIR CULTURED WHOLE MILK
Alexandre FAMILY FARM
C
Chocolate Blackout Cold Brew Coffee, Chocolate Blackout
NOVA 3
kombucha
humm
D
South beach
NOVA 4
Peach Soda, Peach
Polly's pop
E NOVA 4
Vanilla Flavor Organic Vegan Protein Drink, Vanilla
System ls
D NOVA 4
Bière
Sober Carpenter
B NOVA 1
Cold Brew Coffee
Blue Bottle Coffee
B NOVA 1
Mushroom Cola
DRAM
B NOVA 4
Bière Ipa
Sober Carpenter
B NOVA 4