Barcode: 00540063
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.7 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Pasteurized Grade A Cultured Low Fat Milk_, Cane Sugar, Pectin, _Pasteurized Grade A Nonfat Milk_, Natural Blueberry Flavor with Other Natural Flavors, Grape Juice Concentrate, Vitamin A Palmitate, Vitamin D3, Live Active Cultures (L. Casei, L Lactis, L. Acidophilus, L. Plantarum, L. Rhamnosus, B. Bacterium Longum, Leuconostoc Cremoris, B. Bacterium Breve, Streptococcus Diacetylactis, Saccaromyces Florentinus, L. Reuteri, B. Lactis).
Allergens
Pasteurized Grade A Cultured Low Fat Milk
Pasteurized Grade A Nonfat Milk
Additives
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Anlene ACTIFIT 3X Cokelat
Fonterra
Lite soy milk
Pams
B NOVA 4
Pyramid tea bags
NOVA 4
Green oolong tea with manuka
New Zealand Native, Sparkling Green Tea With Manuka Honey, Tangerine, Tangerine
E NOVA 4
Lait Entier en Poudre
Anchor
NOVA 4
Soda Water - with a twist of lemon
Schweppes
C NOVA 4
Anchor calciyum
Anchor
B NOVA 4
Calci Strong CHOC-O-BLOCK
Meadow Fresh
D NOVA 4
Unsweetend Almond Milk
Pams
B NOVA 4
Instant Full Cream Milk Powder
Anchor
NOVA 4
L&P Lemon & Paeroa
E NOVA 4