Barcode: 5000169595237
Kefir mango yogurt
by Waitrose
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 72.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 8.2 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir yogurt (milk), mango purée (7%), sugar, cornflour, flavouring, acidity regulator (citric acid)
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Beverages
Sirop grenadine
Carrefour, Carrefour Discount
NOVA 4
Sirop de Citron
Carrefour discount
NOVA 4
Eau minérale naturelle des alpes
Carrefour, Carrefour kids
A NOVA 1
Iced tea saveur mangue
Carrefour
C NOVA 4
Cerveza sin alcohol - saer-brau est. 1985 sin
Carrefour
C NOVA 1
Sirop Menthe
Simpl
C NOVA 4
Exotique
Carrefour, Carrefour Discount
C NOVA 4
Préparation pour boisson instantanée au cacao maigre
carrefour discount,Carrefour
NOVA 4
Choco'lait
Carrefour Kids, Carrefour
B NOVA 4
Multifruits boisson
Carrefour
B NOVA 4
Panaché
Carrefour
NOVA 3
Panaché
Carrefour
NOVA 4