Barcode: 8034066307188
Kefir melograno e lampone
by NÖM, milk
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
carbon compensated product
no gmos
no colorings
no lactose
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir senza lattosio (Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Lactococcus lactis, Lactococcus cremoris), preparazione di lampone e melograno 14% (zucchero, purea di lamponi 17,9%, succo di melograno da concentrato 10,7%, pectina, aromi, acido citrico, citrati di sodio, concentrato colorante carota)
Allergens
milk
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Beverages
Sugar free raspberry iced tea low calorie drink mix
NOVA 4
Peach iced tea sugar free, low calorie drink mix
Weis Quality
NOVA 4
Lemon sugar sweetened iced tea mix
Weis, Weis Markets Inc.
NOVA 4
Iced Tea, Sugar Sweetened Iced Tea Mix
Weis
E NOVA 4
Iced Tea, Lemon
Weis
NOVA 4
1% Low Fat Chocolate Milk
weis
C NOVA 4
Chocolate milk
Weis
E NOVA 4
Sugar sweetened iced tea mix
Weis
NOVA 4
Sweet tea
D NOVA 4
Chocolate Lowfat Milk
Kemps
E NOVA 4
Lemon sugar sweetened iced tea mix, lemon
Weis, Weis Markets Inc.
NOVA 4
1% Low Fat Chocolate Milk, Chocolate
Weis Quality, Weis Markets Inc.
C NOVA 4