Barcode: 8034066307331
Kefir mirtillo nero
by Milk, NÖM
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
no colorings
no lactose
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir senza lattosio (con Lactococcus lactis, Lactococcus cremoris, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus lactis, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium lactis), preparazione di frutta 20% (mirtilli 35%, zucchero, purea di mirtilli 10% amido modificato, aroma naturale), zucchero
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Califora au chocolat
Migros
NOVA 4
Fantastic Berries - Aromatisierte Früchteteenmischung mit Waldfruchtgeschmack
Tea-Time
NOVA 4
Fantastic Apple
Tea Time
NOVA 4
Ice Tea Peach
Migros
D NOVA 4
Zéro ICE TEA
Migros
C NOVA 4
Califora au chocolat
Migros
NOVA 4
Sirup - Orange
Aproz - Migros, Migros
NOVA 4
Ice tea light
Migros
D NOVA 4
Califora au chocolat
Migros
NOVA 4
Sirup Blutorange
Migros
NOVA 4
Fantastic Orange
TEA-TIME
B NOVA 3
Reis- Mandeldrink
V-Love
D NOVA 4