Barcode: 0017077074322
KEFIR mixed berry
by Lifeway
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.2 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurized organic milk, organic cane sugar, pectin, organic strawberry natural flavor, organic raspberry natural flavor, organic blueberry natural flavor, organic red beet (for color), vitamin d3, live and active cultures.
Allergens
milk
Additives
e440
Related Products in Beverages
Naranja, zanahoria y jengibre
Fresquitos
B NOVA 1
Fruittis
NOVA 4
Kefir agua con jengibre y limon
Cantero de Letur
NOVA 4
Iogurt para beber
Ametller Origen
E NOVA 3
Eneryeti Tryhard Manzana
C NOVA 4
The vert
Umai Cha
B NOVA 1
Kefir de cabra
bio nadolc
C NOVA 3
kefir de coco
Nadols
E
Batido de cacao ecológico
Cantero de Letur
D NOVA 3
Café Latte Maurice
C NOVA 4
drink juice
l'aloe vera fresca
B NOVA 1
Cashew Nature Kefir
NaturGreen
C NOVA 4