Barcode: 8024370108946
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Latte di kefir latte parzialmente scremato, fermenti lattici vivi (Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus Streptococcus thermaphilus), lieviti), preparazione di frutta 12% [zucchera, succo di frutta da concentrato 27,5% (arancia, ananas, frutto della passione, limone), purea di frutta 14.2% (papaya, guava), amido modificato, aromi, comettore di acidità: citrati di sodio, acidificante: acido citrico)
Additives
e14xx
e330
e331
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Fresh squeezed tomato juice
Red Gold, Red Gold Inc.
C NOVA 3
Red Cooking Wine
Holland House
NOVA 4
Old Fashioned Root Beer
Dad's
NOVA 4
Heineken silver light beer 4%
Heineken
NOVA 3
Sherry Cooking Wine
Holland House
NOVA 4
Heineken 0.0 Alcohol-Free Beer
Heineken
B NOVA 4
Orange Soda, Orange
Briar's
E NOVA 4
Meyenberg goat milk
Meyenberg
NOVA 1
Caffeine Free Orange Cream Soda, Orange Cream
Dad's old fashioned
E NOVA 4
Hot Cocoa Mix, Milk Chocolate
Swiss miss
NOVA 4
1% low fat chocolate milk
Prairie Farms
E NOVA 4
Natural Spring Water
Nature's Crystal
B NOVA 1