Barcode: 8431876281378
Kéfir oveja natural
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
es eco 002 cm
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 4.5 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Leche entera pasteurizada de oveja y fermentos lácticos de gránulos de kefir.
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Boisson Terracai à L'acai Bio
Terraçai
D NOVA 4
Açai Myrtille Grenade
Nossa
D NOVA 4
Instantané granulés aux 5 vitamines
Continent
NOVA 4
Jus De Fruit Brick Helior Raisin
Grappe Juive
E
Duo clementine Orange
les Purs Jus
C NOVA 1
Boisson "énergie", Baies D'açaí Et Guarana Bio
Nossa
D NOVA 4
Zéro sucres* Menthe
Carrefour
C NOVA 4
Jus De Fruit Brick Helior Ananas
Helior
E
Nectar Multivitamines
Helior
C NOVA 4
75CL Cahors Rouge
La Cave d'Augustin Florent
NOVA 3
Lait Demi-Écrémé
LSDH, Lait Centre-Val de Loire
B NOVA 1
Chocolat intense 32% cacao
Auchan Gourmet
NOVA 4