Barcode: 0853135001059
Kefir Plain Nature
Labels
no added sugar
canadian kefir association
contains kefir grains
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.8 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurized milk, Active bacterial cultures*, Kefir grains, Kefir yeast, Lactobacillus acidophilus NCFM, Bifidobacterium lactis*
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Neumarkter Lammsbräu Glutenfrei
Neumarkter Lammsbräu
NOVA 3 Eco-Score A
Prolife Heiße Zitrone
ProLife, Sunlife
NOVA 4
Pj orange sans pulpe pet 1,5l
Paquito
C NOVA 1 Eco-Score B
Lemon Zero
Flirt
NOVA 4
Coca-Cola 1.75
Coca-Cola
E NOVA 4
Lucozade energy original
Lucozade
NOVA 4
Pj eau de coco brique 1l
Paquito
B NOVA 1 Eco-Score E
Pepsi
Pepsi
E NOVA 4
Boissons pétillante concombres citron 45cl
IN FRESHHH, in
D NOVA 4
Acqua minerale naturale frizzante Brio Blu
Rocchetta
A NOVA 4
Cold Tea - Eistee Pfirsich
Meßmer
B NOVA 4
Tee Früchte-Mischung
Meßmer
NOVA 1