Barcode: 8034066307812
Kefir plus
by NÖM, milk
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no colorings
no lactose
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir senza lattosio (con Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacilus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Lactococcus lactis, Lactococcus cremoris), preparazione di frutta 18% (acqua, zucchero, pappa reale 0,6%, amido modificato, succo concentrato di limone, aroma naturale, vitamina B3 (nicotinamide), lattato di magnesio).
Allergens
milk
Additives
e14xx
e329
Related Products in Beverages
Orange Soda Pop with Other Natural Flavors
Faygo
E NOVA 4
Rockstar Energy Drink goût fraise citron vert
Rockstar
C NOVA 4
Brune
Leffe
Eco-Score D
Bonbon Anglais
Caprice
E NOVA 4
Pineau des Charentes blanc 17% - Appellation Pineau des Charentes Contrôlée
Auchan, VIN DOUX
NOVA 3 Eco-Score C
Protein Plus Coffee Protein Shake with Caffeine
Bolthouse Farms
C NOVA 4
Monster Energy Juice
Monster
E NOVA 4
Disfruta Don Simon
Don simon
D NOVA 4
Chocolate Milkshake Flavor Protein Powder
Quest
B NOVA 4
Grimbergen Bière d'Abbaye 6x25CL GRIMBERGEN ROUGE 5.5 DEGRE ALCOOL
GRIMBERGEN, Grimbergen Rouge
NOVA 4 Eco-Score C
Sparkling juice
NOVA 4
Onaka Filmjölk
Arla
B