Barcode: 5391508961739
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.2 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Natural Yoghurt (Milk, Milk Proteins, Cultures), Strawberry Puree (7%), Sugar (5%), Maize starch, Water, Natural flavourings.
Related Products in Dairies
Whey harder
Fitnessboutique
NOVA 4
Emmental
LIEL
D NOVA 3
Reblochon de Savoie
Sélection Antonin
D NOVA 4
provolone Valpadana
D NOVA 3
Whey. Arkens
Black Protein
E NOVA 4
Micellar Casein Native
Nativ Protein
E NOVA 4
Burrata di Bufala
Treo
D NOVA 4
Crémeux Des Dieux
Tresors De Chefs
E NOVA 4
Reblochon de savoie
buttay
D NOVA 3
Bol tiramisu
Casino
D NOVA 4
Parmigiano Reggiano Rapé AOP
Treo
D NOVA 3
X whey native
Fitnessboutique
NOVA 4