Barcode: 5060337221955
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurised Cow's Milk fermented with Live Kefir and Quark Cultures, Water, Fruit Extract (Apple, Carob, Grape), Natural Flavouring, Tapioca Starch, Lemon Concentrate, Stabiliser (Pectin).
Additives
e440
Related Products in Beverages
Chill Zone, Purple Palooza, Soda
Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Spring water
B NOVA 1
Cumberland farms, chill zone, lemonaze soda, lemonade
Cumberland Farms, Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Cumberland farms, chill zone, apple soda, sour apple shock
Cumberland Farms, Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Cumberland farms, sucka punch soda, tropical punch
Cumberland Farms, Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Spring water
B NOVA 1
Spring water
B NOVA 1
Cumberland farms, chill zone, blue raspberry soda, blue raspberry
Cumberland Farms, Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Sparkling beverage
C NOVA 4
Chill Zone, Red Rage Soda, Cherry
Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Chill Zone, Lotta Melon Soda, Watermelon
Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4
Chill Zone, Mad Cola
Cumberland Farms Dairy Inc
E NOVA 4