Barcode: 4770090197695
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 6.6 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 23.6 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 12.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
Chicken and Cheddar cheese filling 52 % (chicken 68 %, Cheddar cheese 12 % ((milk, enzyme, firming agent calcium chloride, salt), anti-caking agent cellulose), onions, water, salt, spices); dough 48 % (wheat flour (processing agent: ascorbic acid), water, egg mass, wheat gluten, rapeseed oil, oil). May contain traces of nuts, soy, celery, mustard, sulphite, sesame seeds and their products.
Additives
e460
e509
Related Products in Meals
Hefeknödel nach böhmischer Art
Lawa
C NOVA 3
Pizza-Kit
Knack & Back
D NOVA 4
Brioches Vapeur Coréennes Porc Légumes 560G
Bibigo
C NOVA 4
Der vegane Flammkuchen
Flammkuchen Profi
C NOVA 4
Budapester Salat mit Tofu
Allos
C NOVA 4
Farm Vegetables (Tomato -Leek)
Allos
C NOVA 3
Global Cuisine Indian dal masala
ALLOS
C NOVA 3
10 feine Pfannkuchen
LAWA
C NOVA 4
Gyoza Vegan Korean Style
Bibigo
C NOVA 4
gyoza poulet legumes
B NOVA 4
6 Pizza-schnecken
Knack & Back
E NOVA 4
Gyoza kimchi chicken
Bibigo
NOVA 4