Barcode: 8903241110434
Kolhapuri Thecha
by Pravin
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 6.6 g |
Ingredients
Water, Garlic, Red Chilli (18%), lodised Salt, Cotton Seed Oil, Lime Juice, Cumin, Acidity Regulator - Acetic Acid (E260), Preservative - Sodium Benzoate (E211).
Additives
e211
e260
Related Products in Chilli Garlic Paste
Gushers Mouth Mixers Fruit Flavored Snacks 6 Count
E NOVA 4
Fiber One, Monster Soft-Baked Cookies
Fiber one
D NOVA 4
Chocolatey Whole Grain Cereal With Marshmallows
Lucky charms
D NOVA 4
Betty Crocker, Suddenly Pasta Salad, Buffalo Ranch, Buffalo Ranch
Betty crocker
D NOVA 4
Homestyle Meatloaf With Mashed Potatoes
Hamburger helper
D NOVA 4
Fiber One, Soft-Baked Cookies, Dark Chocolate, Peanut Butter, Dark Chocolate, Peanut Butter
Fiber one
E NOVA 4
Frosted Toasted Oat Cereal With Marshmallows
Lucky charms
D NOVA 4
General Mills, Reese'S Puffs, Peanut Butter And Cocoa Cereal Bars
General mills
E NOVA 4
Nature Valley Fruit & Nut Dark Chocolate & Nut
Nature Valley
D NOVA 4
Sweetened Rice Cereal, Vanilla
General mills
D NOVA 4