Barcode: 0852139000099
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 13.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, sodium benzoate, citric acid, sugar, artificial flavor, artificial color (contains red#40 & yellow #5).
Additives
e102
e211
e330
Related Products in Beverages
Opaline
Opaline, Société des Eaux de Saint Amand
A NOVA 1
Eau Minérale Naturelle
SaintAmand
B NOVA 1
Bewiz framboise hibiscus citron vert
Bewiz
PACIFIC sensation menthe
RICARD
B NOVA 4
50CL Biere Sombrero Tequila
Sombrero
NOVA 4
Rhum ambré
Charrette
St Amand Eau Minérale Naturelle aromatisée FRAISE 6x33cl Bouchon Sport
Saint amand
C NOVA 4
Saint amand
Saint amand
A
St Amand Eau Minérale Naturelle aromatisée FRUITS DU VERGER - POMME POIRE PECHE 6x33cl Bouchon Sport
Saint amand
C NOVA 4
Hard Seltzer saveur citron vert, menthe, fleur de sureau
Bewiz
NOVA 4
St Amand Eau Minérale Naturelle aromatisée FRUITS DU VERGER- POMME POIRE PECHE 33CL Bouchon Sport
Saint amand
C NOVA 4
Pacific sensation menthe
PACIFIC
B NOVA 4