Barcode: 4280001274044
Kolle-mate
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
de oko 060
eu agriculture
eu non eu agriculture
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mateaufguss (wasser, mateblätter), rübenzucker, kohlensäure, säuerungsmittel (zitronensäure), natürliches koffein
Additives
e290
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Coconut Water
Good & Gather
B NOVA 3
Celebrator
Ayinger Brewery
NOVA 3
Citrus Twist Soda
favorite day
C NOVA 4
Té verde
La pastora
Limeade
Trader Joe's
E NOVA 4
original syrup
favorite day
NOVA 4
Decadent Chocolate Plant Protein Drink, Decadent Chocolate
Pirq
B NOVA 4
Apple and Blackcurrant Double Strength
Robinsons
NOVA 4
Peach mango
C NOVA 4
Organic Coconut Water
Good & Gather
NOVA 3
Almondmilk Unsweetened Vanilla
Laura Lynn
B NOVA 4
Maker's Mark Bourbon Whisky
Maker's Mark