Barcode: 4000540001044
Kölln Vollkorn Haferfleks Knusper-honig
by Kölln
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Hafer-Vollkornmehl (63 %), Zucker, Dextrose, Weizenmehl, Maisstârke, Glukosesirup Honig (1,5%), Speisesalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Erdbeere Fruchtaufstrich
Christians Grød
D NOVA 4
Streamline Less Sugar Strawberry Jam
Streamline
NOVA 4
Sol Gryn
OTA
A
Sol Gryn
solgryn
A NOVA 1
Strawberry Jam
Streamline
C NOVA 4
Orange Fruchtaufstrich
Christians Grød
D NOVA 4
Fiberkost
Crispy Food
C
Chai Latte
Fredsted
NOVA 4
Solflakes
Ota
A NOVA 4
Hot Dog Gurken
Christians Grød
C NOVA 4
Love tea
B NOVA 4
Original dänische Burger-Gurken
Christians Grod
C NOVA 4