Barcode: 8711521903818
Kollumer erwten
by Ekoplaza
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
nl bio 01
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 6.9 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Kollumer erwten* (50%), water, zeezout, antioxidant (ascorbinezuur). * Van biologische oorsprong.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pheasant Farm Pate
Maggie Beer
D NOVA 4
Stripped Coconut Water, All Natural & No Added Sugar
stripped
B NOVA 1
Wasabi green peas
Nature's Protein
D NOVA 4
Guacamole Classic
Obela
B NOVA 4
Green Peas
Nature’s Protein
A
Roasted edamame
Natures protein, natures Protein
A NOVA 4
Shiitake Mushroom Crisps
DJ&A
D NOVA 4
Texas BBQ Shiitake Mishroom Jerky
DJ&A Back to Basics
E NOVA 4
Drink
Ito En Oi Ocha
NOVA 1
Paleo Granola
Farm Jo Foods
D NOVA 3
Organic coconut cream
D NOVA 4
Flaxseed with Chia & Almond
Healthy Way, Healthy way
A NOVA 3