Barcode: 4260576020390
Komali Tortillas
by Komali
Labels
vegetarian
no gluten
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
made in germany
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Maismehl, Wasser, Salz, Säureregulator Calciumhydroxid
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bread & Butter Chips
Bubbies
C NOVA 3
Fine Egg Noodles
M&S
B NOVA 3
So Simple Gluten Free Original Porridge
Quaker
A
Hojuela de avena de grano entero
Quaker
A
Mushrooms With Roasted Garlic Butter
C NOVA 1
Kellogg's, apple jacks, cereal with apple & cinnanon
D NOVA 4
Sweetened soya drink
By sainsbury's,Sainsburys,Sainsbury's
B NOVA 4
Cream of the west, roasted 7-grain hot cereal
Cream Of The West
A NOVA 1
Montana's hot cereal
Cream Of The West
A NOVA 1
Kellogg's, toasted rice cereal, rice krispies
D NOVA 4
Classic houmous
By sainsbury's
A NOVA 3
King edward potato croquettes
Marks & spencer
C NOVA 4