Barcode: 8714222088013
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 12.2 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
Lait do vacho pasteurisé, huile végétale (20%), sel, présure végétale, culture bactérienne. Conservation à de max. +60C. Date minimum de conservation avant ouverture produit: Voir le fond
Related Products in Dairies
Reduced fat crumbled feta cheese
E NOVA 4
Grated romano cheese
E NOVA 3
Mozzarella string cheese, mozzarella
D NOVA 3
Shredded 3 cheese blend
E NOVA 3
Sliced medium cheddar cheese
D NOVA 3
Shredded parmesan cheese
E NOVA 3
Crumbled feta cheese
E NOVA 4
100% grated parmesan & romano cheese
E NOVA 3
Shaved parmesan cheese
E NOVA 3
Shredded medium cheddar cheese
D NOVA 3
Grated parmesan cheese
E NOVA 3
Shredded asiago cheese
E NOVA 3