Barcode: 4903001067408
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 127.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 27.2 g |
| of which sugars | 27.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 11.0 g |
Ingredients
SOY SAUCE (WATER, SOYBEAN, WHEAT, SALT), HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, SUGAR, SALT, KELP EXTRACT, BONITO FLAKE EXTRACT, KELP, SHIITAKE MUSHROOM EXTRACT, YEAST EXTRACT, KELP SEAFOOD EXTRACT, HYDROLYZED SEAFOOD PROTEIN, DRIED SARDINE EXTRACT, DIRED FRIGATE TUNA, MIRIN SEASONING, FERMENTED SEASONING, MONOSODIUM GLUTAMATE, ALCOHOL, CITRIC ACID
Additives
e330
e621
Related Products in Condiments
Mix Ras El Hanout
Hacendado
B
Salsa cocktail
Hacendado
D NOVA 4
Preparado paella con azafrán
Hacendado
E NOVA 4
Sal de ajo
Hacendado
NOVA 4
Bechamel
Hacendado
D NOVA 4
Sazonador Pollo Asado
Hacendado
E NOVA 4
Sour cream
Hacendado
D NOVA 4
Mayonesa en sobres individuales
Hacendado
E NOVA 4
Molho Inglês
Hacendado
NOVA 3
Ras el hanout
Hacendado
E NOVA 3
Sal marina con hierbas
Hacendado
NOVA 2
Cocktail
Hacendado
D NOVA 4