Barcode: 0011110123756
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
carbonated water, organic kombucha water, organic kombucha culture, organic black tea, organic green tea, organic cane sugar, organic erythritol, organic lemon juice concentrate, organic ginger juice, organic stevia, organic natural flavors, bacillus subtilis (probiotic)
Additives
e968
Related Products in Beverages
Vanilla Chai
Kav Orient
E NOVA 4
Probiotic elixir
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Clearly kombucha, kombucha, black currant
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Holy basil
B NOVA 3
Sparkling fermented tea with active cultures
Top Shelf Beverages Inc
B NOVA 4
Clearly, Kombucha, Original Tangerine
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Clearly, Kombucha, Strawberry Hibiscus
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Clearly kombucha, probiotic elixir, original tangerine
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Clearly, Kombucha, Raspberry Ginger
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Clearly kombucha, probiotic elixir, raspberry lemonade
Top Shelf Beverages Inc.
B NOVA 4
Mayesa, Dark Chocolate Beverage, Mixed Berry
Jak Native Inc.
C NOVA 4
Mayesa Cacao, Dark Chocolate Beverage, Banana
Jak Native Inc.
C NOVA 4