Barcode: 0628586804319
Kombucha
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic green tea kombucha* organic pressed ginger root juice.
Related Products in Beverages
Shoprite, soda, orange
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, caffeine free soda, ginger ale
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Instant Hot Cocoa Mix, Milk Chocolate
Shoprite
NOVA 4
Shoprite, scrunchy lemonade drink mix, lemon
Shoprite
NOVA 4
Shoprite, soda, cola, cola
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, soda, grape
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, up-rite, caffeine free soda, lemon-lime, lemon-lime
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, caffeine free soda, creme
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, caffeine free soda, root beer, root beer
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, soda, ginger ale
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, soda, cola, cola
Shoprite, Wakefern Food Corporation
E NOVA 4
Shoprite, pink lemonade drink mix, lemon
Shoprite
NOVA 4