Barcode: 0853736005777
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic raw kombucha (filtered water, organic green tea, organic black tea, organic cane sugar, live kombucha culture), juice concentrates of organic apple, organic pear, organic red grape, organic elderberry, organic blueberry, organic blackberry, organic cherry, organic cranberry, organic pomegranate, and organic flavors.
Related Products in Beverages
Pur jus de pomme
Plein Fruit
C NOVA 1
Infusion de thé vert savoir passion gingembre bio
Plein Fruit
C NOVA 1
Jus de pomme
Plein Fruit
C NOVA 1
Brik 1L Veloute Legumes Sill
Sill
C NOVA 4
Goyave rose de Martinique
Plein Fruit
E NOVA 3
Pur jus de raison muscaté
Plein Fruit
NOVA 1
Infusion de thé vert saveur pêche goyave
Plein Fruit
C NOVA 4
Pur jus de pomme de bretagne
Plein Fruit
C NOVA 1
Jus De Pomme Premium Sans Sucre Ajouté
Plein Fruit
C NOVA 1
Nectar Multifruits Avec édulcorant
Plein Fruit
C NOVA 4
Punch paniboulé sans alcool
Plein Fruit
C NOVA 4
Jus de pomme de Bretagne à base de concentré
Plein Fruit
C NOVA 1