Barcode: 7434029364394
Kombucha apple ginger
by Cultcha
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
vegan
unpasteurised
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | — |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
kombucha 91% (water, rauwe rietsuiker, levende kombucha cultuur", groene thee, zwarte thee"), nederlands bio appelsap 7%, cold-pressed bio gember sap 2%
Related Products in Beverages
Original Lemon
Solo
E NOVA 4
Boing
BOING!
D NOVA 4
Sparkling Mango Passionfruit
Celsius
NOVA 4
Irn Bru
Barr
E NOVA 4
G Active No Sugar Electrolytes & Vitamins Berry
G
D NOVA 4
Passion Fruit Flavored Drink with Nata de Coco
Mogu mogu
E NOVA 4
Brewdog Nanny State 0,33l boks
Cask as
B Eco-Score C
BID 60CL PECHE TESSEIRE ZERO
Teisseire
NOVA 4
Vita Rain Zero
Kirkland
C NOVA 4
Breaker Strawberry
Breaker, Melkunie
E NOVA 4 Eco-Score E
Ginger Beer
Bundaberg
E Eco-Score D
Lemonade
Milo's
E NOVA 4