Barcode: 3770006064418
Kombucha au chanvre
by Lökki
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
organic
eu organic
ab agriculture biologique
biopartenaire
triman
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kombucha Lökki (100%) : Eau filtrée, culture de kombucha*, sucre de canne blond du Paraguay*, thé vert Phongsaly du Laos*, chanvre* (0,1%).
Allergens
none
Related Products in Beverages
Piwo Pilzner, dolnej fermentacji
Browar Fortuna, Miłosław
Warka Piwo jasne
Warka
NOVA 3
Piwo Warka STRONG
Warka
NOVA 4
colombien âgés gin
Cola Original Zero
Biedronka
C NOVA 4
NAPÓJ ALOESOWY LIGHT
Vitanella
D NOVA 4
Kefir
Jana
D NOVA 4
Woda kokosowa z zielonego kokosa
Vitanella
B
King
King Energie Drink
E NOVA 4
Cola Original
Biedronka
B
Kefir
Jana
B
Black Bombilla
Bombilla,Drink2Me
C NOVA 4