Barcode: 3770012647018
Kombucha Ceylan Gingembre
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
fr bio 01
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau purifiée, Thé ceylan bio, Sucre de canne non raffiné bio, Culture symbiotique de kombucha, Gingembre frais bio
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Veldsla
Albert Heijn
NOVA 1
Tijger wit
Albert Heijn
C NOVA 4
Slamelange ijsbergsla
Albert Heijn
A NOVA 1
Sperziebonen
Albert Heijn
NOVA 1
Maïskorrels
Albert Heijn
B NOVA 1
Franse baguettes
Albert Heijn
C NOVA 1
Zaans wit
Albert Heijn
C NOVA 4
Hollandse bruine bonen
Albert Heijn
NOVA 4
Geschoonde spruitjes
Albert Heijn
A NOVA 1
Zilvervliesrijst
AH
Party mix
Albert Heijn
D NOVA 4
Boeren volkoren sesamzaad
Albert Heijn
A NOVA 4