Barcode: 0866018000285
Kombucha effervescent fermented tea
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.8 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kombucha (filtered water, organic cane sugar, organic black tea, culture), peach concentrate, hops.
Related Products in Beverages
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4