Barcode: 3770023134095
Kombucha Elixir
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Culture de kombucha*: Eau filtrée, sucre*, mélange de thés verts* et noirs*, framboise* 15%, myrtille* 9%, betterave* 7%, hibiscus* 2%. *Issus de l’agriculture biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Herbes des Alpes Suisses
Coop, Coop Naturaplan Bio, Naturaplan
NOVA 3
Qualité & Prix Bifidus Drink Moka
Qualité & Prix
E NOVA 4
Milch | Lait | Latte
Coop, Coop Qualité & Prix
B NOVA 1
Vollmilch
COOP Naturaplan
C NOVA 1
Ginger green tea
Coop, Naturaplan
D NOVA 3
Lait Drink de la Gruyère Bio
Naturaplan
B NOVA 1
Energy Drink
Coop Prix Garantie, Prix Garentie
E NOVA 4
Thé Vert Menthe
Coop, Naturaplan
C NOVA 3
Jamasecco
Jamadu
E NOVA 4
Thé vert menthe
Coop, Naturaplan
C NOVA 3
Drink Lait partiellement écrémé
Coop naturaplan
B NOVA 1
Lait partiellement écrémé
Coop, Coop Naturaplan, Naturaplan
B NOVA 1