Barcode: 0758108807099
Kombucha Ginger Lemon
by K
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC KOMBUCHA (FILTERED WATER, ORGANIC CANE SUGAR, ORGANIC TEA BLEND, ORGANIC KOMBUCHA CULTURE), ORGANIC GINGER JUICE, ORGANIC LEMON JUICE (FROM CONCENTRATE), DE111® BACILLUS SUBTILIS (PROBIOTIC)
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Panda Express, Lipton No Calorie Brisk Peach, Kids
Panda Express
B
Lait bio écrémé
Grandeur Nature
B NOVA 1
Lait bio demi écrémé
Grandeur Nature
B NOVA 1
Soja doux - Saveur Noisette
Gerblé, Nutrition & Santé
B NOVA 4
Boisson à l'eau minérale gazeuse aux arômes naturels de menthe
Arcens
B NOVA 4
Lait bio demi écrémé
Grandeur Nature
B NOVA 1
Cérécof
Gerblé
B NOVA 1
Red Lobster, Chocolate Martini
Red Lobster
E
Lait Bio entier
Grandeur Nature
C
Firehouse Subs, Seagrams Ginger Ale, 12 Fl Oz
Firehouse Subs
C
Soja Vanille
Gerblé, Nutrition & Santé
B NOVA 4
ARCENS 1L Eau Minérale Naturelle Finement Pétillante, à l'arôme naturel de citron, citron vert, verveine
Arcens
A NOVA 4