Barcode: 5060587581175
Kombucha Ginger & Tumeric
by One Living
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
KOMBUCHA (FILTERED WATER, GOLDEN CANE SUGAR SENCHA GREEN TEA, LIVE KOMBUCHA CULTURES*), GINGER JUICE* (1.5%). GINGER* (0.14%).TURMERIC* (0.14%). BLACK PEPPER ORGANIC INGREDIENTS. PER 100ME 78117
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Purified Water
Giant Eagle
B NOVA 1
CRAN x APPLE
Ocean Spray
E NOVA 4
Paradise Splash
Ocean Spray
D NOVA 4
Pineapple & coconut juice drink
By Sainsbury's
D NOVA 4
Zero Sugar Tropical Punch
Ocean Sprqy
C NOVA 4
Sparkling Diet Cranberry
Ocean Spray
NOVA 4
Diet cran-cherry
Ocean Spray
C NOVA 4
Plant based original almond milk, unsweetened
Nature’s basket
B NOVA 4
Cranberry 100% Juice Blend
Ocean Spray
C NOVA 4
Cran-Energy Energy Drink Cranberry Raspberry
Ocean Spray
C NOVA 4
Cran-Frambuesa
Ocean Spray
E NOVA 4
Vanilla Flavored Iced Latte Chilled Coffee Drink, Vanilla
Giant eagle
E NOVA 4