Barcode: 3760266660000
Kombucha nature
by Kyo Kombucha
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
fr bio 01
made in france
no alcohol
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kombucha [eau, çulture de kombucha 9,5% (bactéries et levures (dont bêta-glucanes de levure (Saccharomyces cerevisiae))], sucre de canne blond non raffiné 6%, thé vert Sencha 0,5%, dioxyde de carbone.
Additives
e290
Related Products in Beverages
Tang, drink mix, guava-pineapple
NOVA 4
Twinings Black Tea Gift 40G
Twinings
B
Red Diamond, 'Half Half'' Sweet Tea Lemonade
Red Diamond Inc.
E NOVA 4
Beetroot tea with ginger and orange
Twinings
B NOVA 1
All natural sweet tea
D NOVA 3
Cold infuse
Twinings
B NOVA 4
Fresh Brewed Unsweet Tea
B NOVA 1
U-Bet, Fox's, Strawberry Syrup, Strawberry
H Fox & Co. Inc.
NOVA 4
Red Diamond, Organic Lightly Sweetened Tea
Red Diamond Inc.
C NOVA 3
Summer Berry Green Tea
Twinings
B NOVA 4
Fruit selection
Twinings
B NOVA 4
T / Bag GRN Lemon 10S
Twinings
B