Barcode: 0011110038838
Kombucha raspberry lemon ginger
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, organic kombucha (water, organic sugar, active culture, organic black tea), organic sugar, organic raspberry juice concentrate, organic ginger juice, organic lemon juice concentrate, natural flavors, bacillus coagulans.
Related Products in Beverages
Mango lime sparkling water, mango lime
B NOVA 4
Original Ginger Beer
Reed's
E NOVA 3
Mint lemonade kombucha spritzer flavored sparkling beverage, mint lemonade
B NOVA 3
Cold pressed lemonade
E NOVA 3
Mango turmeric kombucha spritzer flavored sparkling beverage, mango turmeric
C NOVA 3
Sparkling water, lemon
B NOVA 4
Cold pressed lemonade juice
E NOVA 3
Cold pressed lemonade
E NOVA 3
Raspberry lemon ginger kombucha spritzer flavored sparkling beverage, raspberry lemon ginger
C NOVA 3
Cranberry peach kombucha spritzer, cranberry peach
C NOVA 3
Lemon lime sparkling water, lemon lime
B NOVA 4
Sparkling water
B NOVA 1