Barcode: 0815298020049
Kombucha - Rootbeer
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic raw kombucha (organic tea, organic sugar, and organic kombucha culture fermented in purified water), natural flavors, organic monk fruit extract.
Related Products in Beverages
Nectar de pomme Gazéifié
Lagona
C NOVA 1
Choceur Instant Hot Chocolate Drink
Aldi
NOVA 4
Still peach flavored spring water
C NOVA 4
World market, coffee soda
World Market
E NOVA 4
World market, lemon prickly pear soda
World Market
E NOVA 4
World market, soda
World Market
E NOVA 4
Vive Low Calorie Tonic Water
Vive
B NOVA 4
Cola original
D NOVA 4
Grøn Sport
River
E NOVA 4
Boisson aux fruits pomme kiwi
Fruima
E NOVA 4
Freez
Softdrink's
E NOVA 4
Apple and Blackcurrant squash
Sun Quench
C NOVA 4