Barcode: 8431876327151
Kombucha té verde
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
low or no sugar
low sugar
organic
eu organic
es eco 019 ct
nutriscore
nutriscore grade c
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Agua mineral, azúcar integral de caña, té verde (0,4%), té verde con aroma natural de jazmín (0,2%), cultivo de kombucha (simbiosis de levaduras y bacterias)
Allergens
none
Related Products in Beverages
Rich chocolate instant hot cocoa mix, rich chocolate
NOVA 4
Grape naturally flavored purified water beverage, grape
C NOVA 4
Peach naturally flavored purified water beverage, peach
C NOVA 4
Mini marshmallows instant hot cocoa mix, mini marshmallows
NOVA 4
Caffeine free strawberry flavored soda
E NOVA 4
Mixed berry glucose shot
E NOVA 4
Unsweetened brewed iced tea, unsweetened
B NOVA 4
Strawberry naturally flavored purified water beverage, strawberry
C NOVA 4
Lemonade from concentrate
Food Club
E NOVA 4
Lemon naturally flavored purified water beverage, lemon
C NOVA 4
Lemon naturally flavored purified water beverage, lemon
C NOVA 4
Orange naturally flavored purified water beverage, orange
C NOVA 4