Barcode: 0851861006713
kombucha Tropical pineapple
by Health Ade
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
organic
no gmos
vegan
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
organic kombucha, cold-pressed pineapple juice, mango puree, cold-pressed orange juice, live active cultures (bacillus coagulans mtcc 5856)
Related Products in Beverages
Flaxmilk Holiday Nog
Good Karma
D NOVA 4
Natural Spring Water
On the Run
A NOVA 1
Dairy free probiotic drinkable yogurt
Good Karma
B NOVA 4
Dairy Free Probiotic Drinkable Yogurt
Good Karma
D NOVA 4
Protein superfood
Amazing Grass
E NOVA 4
Dairy Free Probiotic Drinkable Yogurt
Good Karma
D NOVA 4
Organic watermelon juice
D NOVA 1
Ozonated Natural Spring Water
On the Run
A NOVA 1
Dairy Free Probiotic Drinkable Yogurt
Good Karma
D NOVA 4
Refreshe Tonic Water
Refreshe,Safeway
E NOVA 4
Protein superfood nutrition shake
Amazing Grass
E NOVA 4
Protein superfood
E NOVA 4