Barcode: 0604565053763
Kombucha turmeric
by Momo
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
gb org 05
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 29.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
filtered water, kombucha culture, organic raw cane sugar, organic pineapple juice, organic tea, organic turmeric juice (0.5%)
Related Products in Beverages
Aardbei drank
everyday
C NOVA 4
Limonade citron pétillante
Everyday
D NOVA 4
Sirop de cassis
Boni
NOVA 4
Cola Zero
Everyday, Everyday (Colruyt)
C NOVA 4
Sport drink
Boni
D
bruisend water citroen
Boni
A NOVA 4
Chocolat en poudre
Starbucks
Sport drink
Boni Selection
D NOVA 4
Agrum zéro
Boni
C NOVA 4
Carapils
Everyday
NOVA 4
Chocolat en poudre Bio
Boni
NOVA 1
Boisson tropicale
Boni
E NOVA 4