Barcode: 3760192494960
Kombutcha ananas
by UCHA
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kombucha* gazeifié (eau filtrée, sucre de canne blond* (consommé en grande partie lors de la fermentation), thé vert*, kombucha*), jus d'ananas* 5%, manque, jus de fruit de la passion*, extrait de vanille, alcool
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Hybiskus7
Bouche
NOVA 4
Waldmeister
Brauserei Gommern
C NOVA 4
Arizona X Marvel Super LRX Peach Mango
Arizona
C NOVA 4
Wintercuvée
Maisson Geiger
NOVA 3
Yuniq Yuzu-Limonade
Yuzu
NOVA 4
Paulberger - Peach
Paulberger
NOVA 4
Paulberger - Bubblegum
Paulberger
C NOVA 4
Arizona X Marvel Super LRX Citrus Lemon Lime
Arizona
B NOVA 4
Paulberger - Apple
Paulberger
C NOVA 4
Hydr8
C NOVA 4
Paulberger - Lemon
Paulberger
NOVA 4
Oi Ocha Unsweetened Green Tea
Ito En
B NOVA 1