Barcode: 8437017259077
Kombutxa Ginger
by Kombutxa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
catalan council of organic production
es eco 019 ct
no alcohol
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, azúcar de caña, jengibre (0,74%), zumo de manzana (0,50%) y té verde (0,10%), de producción ecológica.
Related Products in Beverages
Market basket, cranberry italian soda, cranberry
Market Basket, Market Basket Inc.
E NOVA 4
Authentic italian soda
E NOVA 4
Thirst quencher
Market Basket, Market Basket Inc.
C NOVA 4
Thirst quencher
Market Basket, Market Basket Inc.
C NOVA 4
Sugar free low calorie drink mix iced tea with lemon
NOVA 4
Vegan Honey Mustard Dressing
Follow Your Heart
E NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Market basket, thirst quencher, fruit punch
C NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Market basket, drink mix, green tea, peach mango
Market Basket, Market Basket Inc.
NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
1% Lowfat Chocolate Milk
Mountain Dairy
E NOVA 4