Barcode: 8718452518944
Komijn belegen
by Jumbo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
animal welfare
pgi
lait de paturage
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 397.0 kcal |
| Fat | 32.5 g |
| of which saturated | 22.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Gepasteuriseerde MELK, zout, komijn 1%, zuursel, vegetarisch stremsel, conserveermiddel: E251, kleurstof: carotenen
Allergens
milk
Additives
e160a
e251
Related Products in Dairies
Mleko świeże 2%
Tesco
B NOVA 1
Tesco Finest Devonshire Fudge Yogurt
Tesco
C NOVA 4
Low fat natural yogurt
Asda
A NOVA 1
Shredded Parmigiano Reggiano
Costco, Kirkland
D NOVA 3
Champagne Rhubarb Yogurt
Tesco
C NOVA 4
Organic Whole Free Range Milk
Tesco
C
Soured cream
Asda
D NOVA 1
Organic Semi Skimmed Milk
Tesco
B
Fresh double cream
Asda
D NOVA 1
Custard
Tesco
D NOVA 4
Organic Whole Free Range Milk
Tesco
C NOVA 1
ASDA British Organic Milk
Asda
B