Barcode: 14944871
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 13.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Milch, Stabilisator: Carrageen, Natriumphosphate
Additives
e339
e407
Related Products in Dairies
Qumësht
Meggle
B
Hemp, Dairy-Free Yogurt, Greek Style Strawberry
Tempt
A NOVA 4
Honey Almond whipped cream cheese spread
Darn Good
E NOVA 4
Garden Veggie Double-Whipped Shmear
Einstein Bros Bagels
D NOVA 4
Whey protein isolate
Transparent labs
Milk
E NOVA 4
Tempt, hemp dairy-free yogurt, plain
Tempt
A NOVA 4
Plain Whipped Cream Cheese Spread
Einstein Bros Bagels
E NOVA 4
Evaporated milk
E NOVA 1
Greek Style Hemp Yogurt, Blueberry
Tempt
A NOVA 4
Dairy-Free Greek Style Yogurt, Raspberry
Tempt
A NOVA 4
Hempmilk
Living Harvest Foods Inc.
C NOVA 4