Barcode: 22116383
Kondensmilch, 10%
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
ohne gentechnik
fsc
fsc mix
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 174.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Milch, Stabilisatoren: Natriumphosphate, Carrageen.
Allergens
milk
Additives
e407
Related Products in Dairies
Market pantry, greek light nonfat yogurt, cherry
Market Pantry
A NOVA 4
Organic Greek Yogurt, Vanilla + Cinnamon
Naturi
B NOVA 4
Market pantry, nonfat greek yogurt, light, vanilla
Market Pantry
A NOVA 4
Mediterranean Kefir Yogurt Snack
Kronfli Brothers
C NOVA 4
Pure Organic Greek Yogurt
Naturi
A NOVA 1
Organic greek yogurt
B NOVA 4
Mooville 2% reduced fat milk
B NOVA 1
Moo Ville Whole Milk
C NOVA 1
Skim milk
B NOVA 1
Milk creamlune milk
Mooville
E
Crunchy cheese bites, wisconsin cheddar
Umland’s
E NOVA 4
Chocolate milk, chocolate
E NOVA 4