Barcode: 29006410
Kondensmilch. 7,5%
by Milsani
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
ohne gentechnik
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 13.0 kcal |
| Fat | 75.0 g |
| of which saturated | 50.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Milch, Stabilisator: Carrageen, Natriumphosphate
Allergens
milk
Additives
e339
e407
Related Products in Dairies
Brie de meaux
D NOVA 3
Roquefort
Societe
E
Roquefort
Société des Caves et des Producteurs réunis de Roquefort
E NOVA 3
Emmental grand cru label rouge
D NOVA 3
Roquefort Société 1863
Roquefort
E NOVA 3
Comté
les regions à table Norma
D NOVA 3
Comté
Lis d'Or
D
Comte
Les régions à table - Normandie
D NOVA 3
Roquefort
Papillon
E
Brie de Meaux
Société fromagère de Raival
D
Le Gruyère Switzerland AOC
Le Gruyère Switzeland AOC
D NOVA 3
Roquefort Papillon
Fromagerie Papillon
E