Barcode: 29013838
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 422.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 31.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Zucker, Weizenmehl, 19 % Eier, Palmfett, Feuchthaltemittel: Sorbit, Glycerin; Rapsöl, Dextrose, Stärke, Weizenstärke, Emulgator: Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren; Backtriebmittel: Diphosphate Natriumcarbonate; Salz, natürliches Aroma, Säureregulator: Natriumacetate
Allergens
gluten
Additives
e262
e420
e422
e471
Related Products in Snacks
Dark Chocolate Bar
Millcreek Cacao Roasters
E NOVA 3
Unsalted freshly roasted mixed nuts
D NOVA 1
Health mix
C NOVA 3
Just the cheese, crunchy baked grilled cheese
Just The Cheese
E NOVA 3
Akara, African Falafel Burgers, Roasted Tomato
Quanta Press Incorporated
B NOVA 3
Chipz Happen, Gourmet Tortilla Chipz, Cinnful Sweet Heat
Nu.Millennia/Inc.
C NOVA 3
Caramel apple & artisan grain blend
Melanies Medleys
C NOVA 4
Nizza kokos
Verkade
E NOVA 4
Cream Cheese Pumpkin Pie
Don's Food Products
E NOVA 4
Chipz Happen, Gourmet Tortilla Chipz, Himalayan Pink Salt
Nu.Millennia/Inc.
E NOVA 3
Chipz Happen, Gourmet Tortilla Chipz, Parmesan Garlic
Nu.Millennia/Inc.
D
Bonbons au miel & à l'Eucalyptus
la compagnie apicole
E NOVA 4