Barcode: 5410471111238
Konditorwaffeln
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
made in belgium
no additives
triman
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 512.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Wheat flour, butter (26%) (milk), sugar, free-range eggs, corn starch, vanilla (sugar, corn starch, vanilla extract), sea salt, raising agent: ammonium carbonates. May contain soy, almonds, hazelnuts and cashews.
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e503
Related Products in Snacks
6 magadalenas fourrées à la confiture de fraise
Lazaro
E NOVA 4
Magdalenas
Lazaro, Magdalenas Làzaro
E NOVA 4
Madeleines à l huile d olive
AUCHAN
D NOVA 4
Brownies Winter Edition
Mr. Brownie
E NOVA 4
Magdalena Mármol
Lazaro
D NOVA 4
Magdalenas redondas
Auchan
D NOVA 4
Rich, Moist & Fudgy Blondies With Real Belgian Chocolate, Real Belgian Chocolate
C NOVA 4
Halloween brownies
Mr. Brownie
E NOVA 4
Jr Brownie
Lazaro
E
Chocolate brownies
Mr. Brownie
E
Chocolate Brownies Vegan
Mr. Brownie
D NOVA 4
Madeleines
Lázaro
D NOVA 4